Jesteś tutaj:

Wracamy do Krakowa. XI i XII spotkanie „Szkoły po godzinach” w XLIV Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie

1a

Spotkanie w ramach „Szkoły po godzinach” docierały nie tylko do dużych ośrodków. Tym razem jednak wróciliśmy do miasta, w którym siedzibę ma organizator projektu, Fundacja Edukacji i Mediów (FEiM). Konkretnie spotkaliśmy się z uczniami XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Spotkanie odbyło się 27 września br.

Tematami spotkań były: „Usługi Bankowe wczoraj i dziś”, które to zajęcia poprowadził dr Łukasz Paluch oraz „Hejt w sieci. Czym jest i jak sobie z nim radzić?”, którą to, jakże „gorącą” tematykę przybliżała dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin. Obydwa spotkania dowiodły, że dzieci i młodzież to ciekawy, ale i wymagający partner w dyskusji. Co więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o problem hejtu, spotkanie potwierdziło, że tematyka z jaką zawitaliśmy do szkół jest czymś z czym nie można młodych pozostawiać samych. Hejt jest zmorą i plagą dzieci i młodzieży. Pomimo wysokich kompetencji technicznych najmłodsi nie potrafią sobie bardzo często radzić z wyzwaniami jakie niosą takie zagrożenia. Mamy nadzieję, że organizowane zajęcia pomogły zrozumieć uczestnikom, że nigdy z tymi problemami nie są i nie pozostaną sami.

Partnerem projektu „Szkoła po godzinach” jest Fundacja Empiria i Wiedza,organizatorem natomiast Fundacja Edukacji  Mediów.

 

/mt/

 

 

Odkryj więcej interesujących informacji