Jesteś tutaj:

Warsztaty FEiM w CLX LO im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego w Warszawie

DSC09045

We wtorek, 11 czerwca 2024 roku jako Dom Edukacji Medialnej Fundacji Edukacji i Mediów mieliśmy przyjemność gościć w CLX Liceum Ogólnokształcącym im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie. W szkole tej przeprowadziliśmy warsztaty pod tytułem „Aktywność lokalna – korzyść globalna”.  Tematem przewodnim spotkania była działalność społeczna, którą przybliżył uczniom klasy 2C Dyrektor Biura naszej Fundacji, Marcin Starzonek.

Marcin Starzonek to także doświadczony działacz społeczny, który swoje umiejętności rozwijał zarówno w samorządach uczelnianych, jak i w Radzie Dialogu z Młodym Pokoleniem. Same warsztaty rozpoczęła rozmowa i wymiana doświadczeń ze uczniami, w której uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i skojarzeniami związanymi z aktywnością społeczną.

Kluczowym punktem warsztatów było studium przypadku wybranych organizacji pozarządowych, które zajmują się tematyką ekologiczną, edukacyjną, społeczno-polityczną oraz medialną. Uczestnicy mogli zapoznać się z konkretnymi przykładami działań, co, jak mamy nadzieję, będzie stanowiło inspirację do działania dla uczniów i pracy nie tylko dla szkolnej i lokalnych społeczności..

Zwieńczeniem warsztatów była praca w grupach. Uczniowie, podzieleni według swoich zainteresowań, opracowali pomysły na aktywność samorządu uczniowskiego w swojej szkole. Powstały projekty ukierunkowane na konkretne potrzeby i zainteresowania uczniów, które mają szansę stać się fundamentem przyszłych działań społecznych.

Po zakończeniu zajęć Marcin Starzonek spotkał się z opiekunem Samorządu Szkolnego, aby przekazać projekty uczniów i porozmawiać o możliwościach ich realizacji oraz innych aktywnościach pozalekcyjnych.

Życzymy uczniom CLX Liceum Ogólnokształcącego powodzenia w realizacji opracowanych projektów. Wierzymy, że szkoła stanie się kuźnią postaw obywatelskich i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania w kolejnych warszawskich i nie tylko szkołach.

 

 

/ms/

Działania przeprowadzono w ramach realizacji zadania „Centrum Edukacji i Mediów– Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2023 PROO1.

Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.

Odkryj więcej interesujących informacji