Jesteś tutaj:
Kategorie

Trwa rekrutacja do projektu „BohaterON w Twojej Szkole 2023”

BohateON

Do 2 października szkoły i przedszkola mogą zgłaszać udział w ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego, promującej postawy patriotyczne i popularyzującej historię Polski XX wieku – poinformowało na platformie X Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie na podstawie dostępnych materiałów przeprowadzić lekcje oraz wspólnie z uczniami zamieścić pamiątkowe wpisy o Powstańcach Warszawskich na www.wpis.dumnizpowstancow.pl. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.

„BohaterON w Twojej Szkole” to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami.
Statuetki Brązowego, Srebrnego i Złotego BohaterONa im. Powstańców Warszawskich, a także Złotego BohaterONa Publiczności przyznawane corocznie od 2019 roku otrzymało ponad 90 osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną.

 

/kred/

 

Odkryj więcej interesujących informacji