Jesteś tutaj:

Szkoła po godzinach zagościła tym razem na Podkarpaciu

8a

22 września odbyły się kolejne dwa spotkania w ramach naszego projektu. Tym razem zawitaliśmy na Podkarpacie. W szkołach w Grodzisku Górnym i Grodzisku Dolnym odbyły się spotkania z psychologiem, Joanną Majkut.

 

Tematy spotkań to odpowiednio: Depresja – przyczyny, objawy, mity i sposoby radzenia sobie oraz Jak wzmocnić odporność psychiczną. Dziękujemy za udział uczniom oraz wychowawcom. Mamy nadzieję, że był to dobrze i pożytecznie spędzony czas. Obydwa udowodniły, że temat depresji jest czymś, z czym dzieci i młodzież w naszym kraju mierzą się coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii wiedza na temat tej choroby, a nawet sam fakt uznania jej za problem, nie są powszechne i oczywiste. Tym bardziej cieszymy się, że podczas spotkań wiele ważnych tematów zostało omówionych, a żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi.

Kolejne spotkanie, w najbliższy poniedziałek, 25 września w Miechowie. Partnerem projektu Szkoła po godzinach jest Fundacja Empiria i Wiedza, a organizatorem Fundacja Edukacji i Mediów.

/mt/

 

Odkryj więcej interesujących informacji