Jesteś tutaj:

Szkoła po godzinach – kolejne spotkania. Tym razem Sucha Beskidzka i Kalwaria Zebrzydowska

5

Wrzesień to intensywny czas jeśli chodzi o kolejne wydarzenia realizowane w ramach projektu „Szkoła po godzinach”. Za nami trzy kolejne spotkania z młodzieżą, podczas których omawialiśmy zagrożenia i istotne tematy z zakresu nowych mediów i bezpieczeństwa w sieci oraz tego jak radzić sobie z depresją i problemami.

 

Pierwsze z opisywanych spotkań miało miejsce we wtorek 19. września br. w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej, gdzie Urszula Dyrcz poruszała tematykę „”Patotreści w influ-świecie. Kontrowersyjny świat internetowych celebrytów”.

Kolejne dwa spotkania to wczorajsza (20.09) wizyta w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie dr hab. Klaudia Cymanow-Sosin przeprowadziła dwa spotkania z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego. Tematem pierwszego było to jak radzić sobie z hejtem w sieci. Temat tyleż popularny, co wciąż będący bardzo niedocenianym i powszechnym zagrożeniem, zwłaszcza dla ludzi młodych. Dowiodły tego też samo spotkanie oraz kwestie jakie podnosili jego uczestnicy. Drugie spotkanie poświęcone było „Proaktywnym kompetencjom komunikacyjnym w zapobieganiu depresji i uzależnieniom sieciowym”. Temat będący wyzwaniem, ale jak przekonaliśmy się podczas samego spotkania będący przedmiotem dużego zainteresowania młodzieży, jak również wcale jej niemałej wiedzy w tym zakresie.

Kolejne spotkania jeszcze w tym tygodniu! Partnerem projektu Szkoła po godzinach jest Fundacja Empiria i Wiedza, a organizatorem Fundacja Edukacji i Mediów.

 

/mt/

Odkryj więcej interesujących informacji