Jesteś tutaj:

Rozpoczęcie cyklu spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Szkoła po godzinach”

354064542_6730392630345444_1169767483681165686_n

16 czerwca rozpoczęliśmy ekscytujący cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Szkoła po godzinach”. To inicjatywa, która ma na celu poszerzanie horyzontów i rozwijanie umiejętności uczniów poza standardowym programem nauczania. Nasze spotkania będą się koncentrować na różnorodnych tematach, które mają istotne znaczenie w dzisiejszym świecie. Przed nami 14 zajęć tematycznych, podzielonych na trzy kategorie, które są kluczowe dla rozwoju młodego pokolenia: Nowe media i bezpieczeństwo w sieci, Jak sobie radzić z depresją i problemami oraz Finanse – co warto wiedzieć?

 

 

Nowe media i bezpieczeństwo w sieci – 6 spotkań

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stanowią nieodłączną część życia wielu młodych ludzi. Dlatego też pierwsze trzy spotkania projektu „Szkoła po godzinach” skoncentrowane będą na tematyce nowych mediów i bezpieczeństwa w sieci. W ramach tych spotkań będziemy wspólnie z uczniami rozważać, jak media społecznościowe wpływają na zachowania, życie i decyzje użytkowników. Katarzyna Wysocka, która poprowadziła pierwsze spotkanie, przedstawiła cenne wskazówki dotyczące świadomego i odpowiedzialnego korzystania z social mediów. Dzięki tym spotkaniom, uczniowie będą bardziej świadomi potencjalnych zagrożeń w sieci oraz zdolni do podejmowania mądrych decyzji online.

 

Jak sobie radzić z depresją i problemami – 4 spotkania

W obliczu rosnącej liczby przypadków depresji i problemów psychicznych wśród młodzieży, ważne jest, aby dostarczyć im narzędzi do radzenia sobie z emocjonalnymi wyzwaniami. Dlatego w ramach projektu „Szkoła po godzinach” przewidujemy cztery spotkania, które pomogą młodym ludziom zrozumieć, jak radzić sobie z depresją i innymi problemami psychicznymi. Te sesje będą opierać się na otwartej rozmowie, wsparciu emocjonalnym i przydatnych strategiach radzenia sobie z trudnościami. Naszym celem jest zmniejszenie stygmatyzacji związanej z problemami psychicznymi i zachęcenie młodzieży do szukania pomocy, gdy tego potrzebują.

 

Finanse – co warto wiedzieć? – 4 spotkania

Edukacja finansowa jest niezwykle istotnym elementem przygotowania młodych ludzi do samodzielnego życia. Dlatego w ramach projektu „Szkoła po godzinach” przewidujemy cztery spotkania, które będą poświęcone tematyce finansów. Drugie z nich, prowadzone przez dr. Łukasza Palucha, skupiło się na giełdzie papierów wartościowych i stanowiło doskonałą okazję dla uczniów do zdobycia wiedzy na temat inwestowania. To cenne umiejętności, które pomogą młodym ludziom w przyszłości prowadzić stabilne życie finansowe.

Atmosfera i przebieg pierwszych spotkań projektu „Szkoła po godzinach” były naprawdę inspirujące. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematami poruszanymi na zajęciach, zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach. To dowód na to, że istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju edukację poza szkolną ławką.

Kolejne spotkania projektu „Szkoła po godzinach” są już w planach, a my jesteśmy pewni, że będą równie cenne i inspirujące dla uczestników. Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnych zajęciach! Edukacja to klucz do przyszłości, a my jesteśmy gotowi wspierać młodych ludzi w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które przydadzą się im przez całe życie.

 

 

___

Partnerem projektu „Szkoła po godzinach” jest Fundacja Empiria i Wiedza, organizatorem Fundacja Edukacji i Mediów (FEiM).

Odkryj więcej interesujących informacji