Jesteś tutaj:

Nowe wyzwania i edukacja dla dzieci i młodzieży

spotkanie spg

5 sierpnia w  Krakowie odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Szkoła po Godzinach”, które skierowane jest do dzieci i młodzieży. Ten projekt, obejmujący 14 tematycznych zajęć, ma na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności młodego pokolenia. Zastanawiacie się, co działo się podczas tego niezwykłego spotkania? Chcielibyśmy podzielić się z Wami nieco szczegółami.

W ramach cyklu „Szkoła po Godzinach”, w którym dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach, szkoleniach i prelekcjach, 6 z nich dotyczy nowych mediów i bezpieczeństwa w sieci. W erze cyfrowej komunikacji i rosnących wyzwań związanych z internetem, edukacja w tym zakresie jest kluczowa.

Jednym z najważniejszych tematów na tym etapie projektu był „Finanse, co warto wiedzieć?”. Na tym konkretnym spotkaniu, dr Łukasz Paluch wygłosił pasjonującą prelekcję na temat „Systemu Bankowego w Polsce – Dlaczego Banki są Potrzebne w Gospodarce Rynkowej?”. Dzieci i młodzież mieli okazję zrozumieć, dlaczego banki odgrywają tak ważną rolę w dzisiejszym społeczeństwie i jak mogą pomóc w zarządzaniu finansami.

To tylko jedno z wielu fascynujących spotkań, które czekają naszą młodzież w ramach projektu „Szkoła po Godzinach”. Przyszłe zajęcia obejmować będą takie tematy jak „Jak sobie radzić z depresją i problemami”, co jest niezwykle istotne w kontekście zdrowia psychicznego, a także wiele innych ważnych zagadnień.

Zapraszamy Was serdecznie na kolejne, wrześniowe spotkania! Edukacja to klucz do sukcesu i rozwijania potencjału. Dziękujemy dr. Łukaszowi Paluchowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom za inspirujące i pouczające zajęcia. Czekamy z niecierpliwością na dalsze spotkania i wspólną naukę!

 

 

/kt/

___

Partnerem projektu „Szkoła po godzinach” jest Fundacja Empiria i Wiedza.

Odkryj więcej interesujących informacji