Jesteś tutaj:
Kategorie

Kraków promuje rozważne korzystanie z internetu

Kraków promuje rozważne korzystanie z internetu

W Krakowie rozpoczęła się kampania pod hasłem „Zobacz. Zapytaj. Zareaguj”. Jej celem jest promowanie rozważnego korzystania z internetu przez dzieci oraz uświadomienie opiekunom, jak niekorzystny wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi ma niekontrolowane korzystanie z telefonów, tabletów i komputerów.

Do akcji włączyli się specjaliści z dziedziny psychologii, psychiatrii i psychoterapii. Ambasadorką kampanii została aktorka Alicja Bachleda-Curuś.

W październiku w Krakowie zaczną działać dwie placówki, które będą się zajmować przeciwdziałaniem uzależnieniom behawioralnym. Wsparcie będzie mogło w nich uzyskać kilkaset osób. Zostaną także zorganizowane warsztaty w 40 szkołach podstawowych dedykowane rodzicom najmłodszych dzieci.

W ramach kampanii stworzono także stronę internetową: zareaguj.info, na której zamieszczane są porady dla rodziców, artykuły specjalistyczne, wywiady z lekarzami, wykaz placówek świadczących pomoc psychologiczną i psychiatryczną.

 

/kred/

 

fot. Pixabay

Odkryj więcej interesujących informacji