Jesteś tutaj:
Kategorie

Konkurs „Dom Kopernika” – Zdobądź wstęp na Kongres i wygraj studia!

dom kopernika - grafika social media (002)

Termin składania prac w konkursie „Dom Kopernika”, zorganizowanym przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, został przesunięty na 10 marca. Organizatorzy zapraszają wszystkich ambitnych młodych ludzi, maturzystów, studentów oraz młodych naukowców do udziału w konkursie. Do zdobycia są darmowe studia na SGMK oraz szansa na osobiste uczestnictwo w międzynarodowym Kongresie Naukowym „Futurist of The Year 2024”, który obejmuje udział światowej sławy futurologów  i naukowców.

Konkurs „Dom Kopernika” – Zdobądź wstęp na Kongres i wygraj studia!

Tegoroczny Kongres Futurist Of The Year 2024 otwiera swoje drzwi dla maturzystów, studentów, młodych przedsiębiorców oraz osób zainteresowanych studiowaniem w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika. Możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kongresie, a także wygrania studiów i szkoleń oferuje konkurs „Dom Kopernika”.

Aby uzyskać kartę wstępu na Kongres, konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego do 10 marca oraz przesłanie zgłoszenia, zawierającego m.in. przygotowaną pracę konkursową. Należy dostarczyć krótki artykuł pod tytułem „Mikołaj Kopernik – Futurist Of The Year”, w którym uzasadniona zostanie nominacja Mikołaja Kopernika do nagrody w jednej z następujących kategorii plebiscytu Kongresu: Astronomia, Gospodarka, Bankowość, Medycyna, Technologia, Prawo, Filozofia, Cyberbezpieczeństwo, Energetyka, Charytatywność. Artykuły podlegają ocenie Komisji Konkursowej, złożonej z międzynarodowego grona ekspertów oraz futurologów, uwzględniając tematykę Kongresu Futurist of the Year 2024 w obszarach: technologii (w tym wykorzystania sztucznej inteligencji), ekonomii oraz edukacji.

– Jeżeli interesujesz się przyszłością, w tym sztuczną inteligencją, bankowością, edukacją, zdecydowanie musisz wysłać swoją pracę konkursową i otrzymać możliwość uczestniczenia w niesamowitym
i niezapomnianym Futurist Of The Year. To tylko 5 stron A4 tekstu –
podkreśla dr Piotr Turek. – Jesteśmy szczęśliwi, że możemy budować to wydarzenie z wybitnymi osobami pracującymi z młodzieżą, m.in.
w instytucjach typu Harvard czy Oxford, ale również, iż szereg z nich poprowadzi zajęcia z naszymi studentami, doktorantami i uczestnikami konkursu Dom Kopernika
– dodał.

Trzydziestu finalistów konkursu otrzyma zaproszenie na trzydniowy finał, który odbędzie się w Warszawie podczas kongresu futurologicznego „Futurist Of The Year 2024”. W dniach 9 kwietnia odbędą się szkolenia, warsztaty i przygotowania, natomiast 10 kwietnia zaplanowany jest drugi etap konkursu. Ostateczne rozstrzygnięcia oraz ogłoszenie zwycięzców nastąpi 11 kwietnia 2024 r. w trakcie ostatniego dnia kongresu „Futurist of the Year 2024”. Laureatami konkursu będą osoby, które zdobędą nagrody w postaci możliwości podjęcia studiów. Przewidziano trzy kategorie:

3 osoby – studia I stopnia (w kategorii Maturzysta),

3 osoby – studia II stopnia (w kategorii Student),

3 osoby – studia MBA (w kategorii Absolwent).

Więcej informacji o konkursie na:

 

 

/red./

Foto: informacja prasowa

Odkryj więcej interesujących informacji