Jesteś tutaj:

Inauguracyjne spotkania „Szkoły po godzinach”. Media społecznościowe i ABC wiedzy o giełdzie

1

W piątek, 16 czerwca br. rozpoczęliśmy cykl 14 spotkań adresowanych do dzieci i młodzieży, podczas których będziemy uczyć, ale i ostrzegać przed zagrożeniami jakie mogą  czyhać na młodych.

Na początek gościliśmy w XLIV Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie. Rozpoczęliśmy od zajęć z Katarzyną Wysocką pt. „Jak media społecznościowe wpływają na zachowania, życie i decyzje użytkowników? Poradnik świadomego i odpowiedzialnego korzystania z social mediów”. Drugie ze spotkań to wykład dr. Łukasza Palucha pt. „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o giełdzie papierów wartościowych – poradnik początkującego inwestora”. Jak wynika z atmosfery i przebiegu spotkań, było warto! Młodzież chętnie uczestniczyła w dyskusji, aktywnie zgłaszając pytania i wątpliwości.Mamy nadzieję, ze większość z nich udało się rozwiać w satysfakcjonujący sposób.

Partnerem projektu „Szkoła po godzinach” jest Fundacja Empiria i Wiedza.organizatorem Fundacja Edukacji i Mediów (FEiM).

/mt/

Odkryj więcej interesujących informacji