Jesteś tutaj:

Finałowe spotkania „Szkoły po godzinach” za nami!

3a

Wszystko co się zaczyna, ma też swój koniec. Nie inaczej było w przypadku cyklu spotkań realizowanych w ramach projektu „Szkoła po godzinach”. Ostatnie dwa będące trzynastym i czternastym odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Suchej Beskidzkiej. Jeśli koniec wieńczy dzieło, to trzeba przyznać, że ostatnie spotkania naprawdę były ciekawym doświadczeniem i godnym podsumowaniem naszej aktywności w tym zakresie. Z kronikarskiej rzetelności odnotujmy, że odbyły się one w czwartek 28 września br.

Tematami spotkań były: „Kryzysy i kontrowersje w mediach społecznościowych”, które to zagadnienia analizowała z uczniami Joanna Urbaś oraz  „Jak dbać o funkcje poznawcze i nie dać się depresji”, które poprowadził Patryk Guzda.

Po raz kolejny przekonaliśmy się jak ważną rolę w procesie wychowawczym ale także czysto edukacyjnym stwarza możliwość nieskrępowanej, swobodnej dyskusji. Młodzi uczestnicy naszych spotkań raz po raz udowadniają, że chcą i potrafią słuchać, umieją także poruszać trudne tematy. czekają tez na tych, którzy starają się im w rozwiązywaniu problemów pomagać.

Z racji faktu, że spotkaniami w Suchej Beskidzkiej zakończyliśmy cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą, szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się także ich opiekunom, którzy odważnie i w interesie swoich podopiecznych łamią szablony i schematy szkolnego systemu, próbując odpowiadać na realne wyzwania i problemy z jakimi borykają się ich podopieczni.

 

Partnerem projektu „Szkoła po godzinach” jest Fundacja Empiria i Wiedza,organizatorem natomiast Fundacja Edukacji  Mediów.

 

/mt/

 

Odkryj więcej interesujących informacji