Jesteś tutaj:
Kategorie

Czego młodzi ludzie oczekują od Kościoła?

Czego młodzi ludzie oczekują od Kościoła

Z raportu „Kościół w Polsce 2023″ wynika, że najwięcej młodych ludzi oczekuje od Kościoła doświadczenia Boga (32,5 proc.), wsparcia w sytuacjach kryzysowych (29,7 proc.) oraz argumentów za prawdziwością wiary (27 proc.).

 

Na pytanie, jakiego rodzaj działań ze strony Kościoła potrzebują młodzi ludzie, 35,6 proc. wskazało otwartość księży na rozmowy o ich poszukiwaniach i problemach, według 28,6 proc. potrzeba miejsc dla otwartych spotkań, dyskusji, wspólnego odpoczynku, sal przy parafiach, a 26,5 proc. w odpowiedzi podało miejsce, do którego zawsze można przyjść w sytuacji kryzysu.

 

Raport  przygotowała Katolicka Agencja Informacyjna przy współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej. W opracowaniu znalazły się również analizy dotyczące życia zakonnego, powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego, zaangażowania ludzi świeckich i ich miejsca we wspólnocie Kościoła, uczelni, szkół katolickich oraz działalności Kościoła w mediach, kulturze i dialogu ekumenicznym. Opisuje także aktualne trendy w polskiej religijności jak i nowe wyzwania, przed jakimi staje Kościół.

 

Prezentacja raportu odbyła 26 września w siedzibie Sekretariatu KEP w Warszawie.

 

/kred/

Odkryj więcej interesujących informacji