Jesteś tutaj:
Kategorie

Czego chcą młodzi. Ciekawe wyniki badań

ARB_5874

W sieci pojawiło się właśnie badanie Eurostatu. Dotyczy ono młodych Europejczyków oraz studiów i pracy.

Jak poinformował Europejski Urząd Statystyczny w zeszłym roku aż 72 proc młodych osób w wieku 15-29 lat zamieszkujących Europę podczas zdobywania doświadczenia nie należało do zasobów siły roboczej. Zaledwie 25 proc osób podjęło zatrudnienie, a 3 proc było w trakcie poszukiwania pracy.

„Dynamika przechodzenia młodych ludzi z procesu edukacji formalnej na rynek pracy różni się znacznie w poszczególnych krajach UE. Na rozbieżności te mogą wpływać krajowe systemy edukacji, dostępność szkoleń, charakterystyka rynku pracy i czynniki kulturowe” – poinformował Eurostat.

Najwięcej osób, które zatrudnione są podczas edukacji pochodzą z takich państw jak: Holandia, Dania czy Niemcy. Odsetek najniższy odnotowano natomiast w Rumunii, na Węgrzech oraz na Słowacji.

W Polsce natomiast wśród osób, które zdobywały wykształcenie w 2022 roku podjęło pracę zarobkową zaledwie 12,5 proc. Pracy szukało 0,8 proc.

 

/AMred./

Foto: FEiM

Odkryj więcej interesujących informacji