Jesteś tutaj:
Kategorie

Akademia CYBER.MIL wraca na uczelnie

CyberMIL

Akademia „CYBER.MIL” to innowacyjny projekt, który wspiera cywilne uczelnie wyższe w realizacji kształcenia na kierunkach związanych z informatyką i cyberbezpieczeństwem.

 

Projekt jako etap pilotażowy rozpoczął się w roku akademickim 2022/23 i będzie kontynuowany od października w uczelniach na terenie całej Polski, spełniających wymogi przystąpienia do programu.

 

Akademia_CYBER.MIL umożliwia najlepszym studentom odbywanie praktyk studenckich w jednostkach organizacyjnych MON i instytucjach podległych, które zajmują się problematyką związaną z cyberbezpieczeństwem.

Projekt obejmie 16 uczelni w całym kraju. Wykłady dla studentów przeprowadzą specjaliści z komórek organizacyjnych resortu obrony narodowej, w tym Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa i uczelni wojskowych.

 

/kred/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkryj więcej interesujących informacji