Jesteś tutaj:
Kategorie

W zdrowym ciele… czyli FEiM na finale sezonu AK23 Kraków

5a

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Ta stara prawda w praktyce jest potwierdzana w sposób najpełniejszy poprzez angażowanie w sport najmłodszych.W  ramach troski o kondycje najmłodszych, wydawca naszego portalu, Fundacja Edukacji i Mediów (FEiM) wsparła  Wielki Finał sezonu 2023/2024 krakowskiego stowarzyszenia „Akademia Koszykówki 2023”.

Tym sposobem w niedzielę, 16 czerwca na hali sportowej SP 151 w Krakowie wzięliśmy udział w pokazowym treningu młodych koszykarek i koszykarzy z Akademii AK23 Kraków.

Sport, zwłaszcza w erze po pandemii koronawirusa jest świetnym antidotum na siedzący tryb życia, zdrowe nawyki oraz budowę relacji rówieśniczych. To wszystko sprawiło, że Fundacja Edukacji i Mediów zaangażowała się w inicjatywę AK23 Kraków. Co prawda okres przedwakacyjny nieco przetrzebił szeregi trenujących, ale zarówno ich zapał, jak i zaangażowanie w koszykarskie zmagania przekonują nas, że było warto.

Mecze, konkursy i mnóstwo zabawy pokazały jak świetnym pomysłem na czas wolny może być koszykówka. Dzieciom towarzyszyli rodzice oraz rodzeństwo, co doskonale budowało atmosferę sportowych zmagań. W treningu wzięły udział dzieci w wieku między 6 a 13 rokiem życia.

Inicjatywa AK23 przekonała nas do dalszego wspierania podobnych inicjatyw. Do zobaczenia zatem na sportowych arenach!

 

/red./

Odkryj więcej interesujących informacji