Jesteś tutaj:
Kategorie

Reportaż ze spektaklu „Dzieci i ryby głosu nie mają” czyli usłysz wołanie o pomoc

DiRGNM Miniaturka DEM TV lekka korekta (002)

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to jeden z tematów jakie zyskują na popularności. Niestety najczęściej z powodu kłopotów z jakimi zmagają się najmłodsi. Wpisując się w debatę publiczną na ten niezwykle ważny temat prezentujemy reportaż będący pokłosiem spektaklu „Dzieci i ryby głosu nie mają” przedstawionego w ramach IV Kongresu Zdrowia Psychicznego w Warszawie.

 

Poruszane w materiale zagadnienia dotyczą problemów zdrowia psychicznego, codziennych problemów, emocji i wyzwań z jakimi mierzą się dzieci i młodzież. Jak piszą sami organizatorzy: Spektakl nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi. Spektakl przygotował Interact Szczecin International. Naprawdę warto obejrzeć. Gorąco polecamy!

 

Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=MSd1tfJx9p8

 

/red./


Materiał powstał w ramach realizacji zadania „Centrum Edukacji i Mediów – Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2023 PROO1.

Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.

Odkryj więcej interesujących informacji