Jesteś tutaj:
Kategorie

Nauczyciele też będą zdawać testy?

Bez tytułu1

Niecodzienna propozycja została zgłoszona przez jednego z uczniów podczas czerwcowego spotkania Okrągłego Stołu Uczniowskiego w Białymstoku. Przedstawił on bowiem pomysł by nauczyciele przechodzili… testy psychologiczne.

Propozycja spotkała się z dużym odzewem zarówno przeciwników, jak i zwolenników.  Zdanie na ten temat są jednak mocno podzielone. Jak informuje Wirtualna Polska zgłaszający postulat uczeń zauważył, że:

Skoro w Polsce jest deficyt nauczycieli, warto sprawdzać, czy osoby, które zgłaszają się na to stanowisko, na pewno się nadają.”Żeby do szkoły nie przychodzili przypadkowi ludzie, bo mamy deficyt nauczycieli wynikający z braku chęci ze strony młodych ludzi do podejmowania pracy w tym zawodzie”.

Pomysł, co oczywiste, wzbudził duże kontrowersje. Podzielił też komentatorów, samych uczniów no i oczywiście nauczycieli i pedagogów. Ci ostatni, nie bez racji, zauważają, że jeśli takie rozwiązanie miałoby wejść w życie, to podobnym badaniom powinni zostać poddani także rodzice. Sprawie będziemy się przyglądać.

 

/red./

Za: wp.pl

Foto: Youtube.com/zrzut z ekranu/grafika poglądowa

 

Materiał powstał w ramach realizacji zadania „Centrum Edukacji i Mediów– Dom Edukacji Medialnej”. Środki na jego realizację pochodzą z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2023 PROO1.

Dom Edukacji Medialnej (DEM) to projekt, który został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu państwa (Ministerstwo Edukacji i Nauki) w ramach programu pn. „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”. W Domu Edukacji Medialnej odbywają się m.in. spotkania edukacyjne z udziałem młodych ludzi. W ramach funkcjonującego mini-studia nagraniowego są tworzone filmy o charakterze edukacyjnym oraz odbywają się spotkania i wywiady z gośćmi specjalnymi o tematyce edukacyjnej, patriotycznej, historycznej, medialnej i społecznej.

Odkryj więcej interesujących informacji